Hi, How Can We Help You?
  • 7-24 Montaj Tamir Teknik Servis

SSS

SSS

Sık Sorulan Sorular

Klimalarla ilgili bilinen yanlışlar ve dogrular

Klimalar kullanım yanlışları nedeniyle sağlığa zararlı olabilir. Yanlış montaj, aşırı ısıtma ve soğutma klimanın olumsuz etkilerini artırır. Direkt hava akımına maruz kalmak baş ağrısı, astım, zatürre gibi hastalıklara da neden olabilir.

Klima satın alırken başvurduğunuz satış-servis merkezinden keşif hizmeti talep etmelisiniz. Mekanınızın büyüklüğüne, mekanda yaşayacak kişi sayısına, coğrafi koşullara göre sizin için en uygun klima modeli belirlenecektir

Klimalarınızı daha rahat kullanmak istiyorsanız aksesuar desteği alabilirsiniz. Kumandalar ve temizleyiciler klimanızı kolayca kullanmanızı sağlar. Akıllı klima sistemleri için akıllı çözümler elde etmiş olursunuz

Enerji sınıflandırma, Kyoto protokolü hedeflerini karşılamak amacıyla CO2 emisyonu azaltmak gibi bir yöntemle enerji etkinliği hedefleyen büyük Avrupa iklim değişim programının bir parçasıdır. A’dan G’ye kadar sınıflandırılan enerji üniteleri, cihaz üzerinde etiketlendirilir. Enerji etkinliği en düşük olan üniteler G sınıfına girer ve etiket üzerinde kırmızı bir okla gösterilir. Son kullanıcı farklı markaların eşdeğer ünite tiplerinin etkinliğini kolay bir şekilde karşılaştırabilir.

Maddenin sıcaklığını değiştiren ancak halinde değişiklik yaratmayan ısılar duyulur ısı iken fiziksel halini değiştirmesine rağmen, sıcaklığında fark oluşturmayan ısılar gizli ısıdır. Klimalar duyulur ısı çekerek sıcaklığı azaltırken; gizli ısı çekerek hava içindeki su buharlarını yoğunlaştırır. Böylece ısıtma ve soğutma işlemleri yapılmış olur.

Klima kapasite hesabı, klimanın takılacağı bölgeye, pencere alanlarına, ortamda bulunacak kişi sayısına vb. özelliklere göre değişmektedir. Bu hesabı klima uzmanları ve teknisyenler yapabilir.

Klima montajı yanlış yapıldığı taktirde klimanızın ömrünü kısaltacak ve çevreye zarar verecektir. Klima montajını amatör servisler ya da kişiler yaptığı taktirde performans düşüşü, arıza, hastalık durumları ile karşılaşabilirsiniz. Klimanızı uzun süre kullanmak istiyorsanız  servislerden hizmet almalısınız. Mersin  klima montajı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Klima servisleri satın aldığınız cihazınızın bakım, onarım ve montajını yapar. Klimanızdan tasarruf sağlamanız için doğru montaj, uzun ömürlü olması için onarım ve bakım gerekir. Bu nedenle klima servisleri önemlidir. Sizlere doğru hizmet sunmak için çalışırlar. Ayrıca klima servisleri tarafından bakımları ve onarımları yapılan klimalarınız daha iyi çalışarak konforunuzu sağlarlar.

Mekanda düşük voltaj varsa klimanızı kapatın ve elektrik sağlayıcınızla iletişim kurun. Ayrıca servo motorlu voltaj regülatörü kullanabilirsiniz. Ancak cihazın kullanım kılavuzunda yer alan değerler dışında gerilim kullanılırsa arıza durumları ortaya çıkabilir

Elektrik kesintilerinde klimanızı jeneratörle çalıştırabilirsiniz. Ancak çalıştırılacak jeneratör hesabı, klimanın 1 veya 3 fazlı olması, ilk kalkış ve nominal akım değerleri gözetilerek yapılmalıdır. Konu hakkında yetkili servisinize danışmanızda fayda vardır.

Call Now Button0555 012 33 36